Nauka w Polsce, Wydarzenia
BioOpen

Konferencja BioOpen już w maju w Łodzi

W dniach 12- 14 maja 2016 roku na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego odbędzie się II Ogólnopolska Konferencja Doktorantów Nauk o Życiu BioOpen. Jakie tematy zostaną poruszone?

Podczas konferencji zostaną zaprezentowane dokonania licznych zespołów badawczych, osiągnięcia doktorantów na polu naukowym oraz będzie można wymieniać się swoimi dotychczasowymi doświadczeniami. Na BioOpen wystąpią znani goście ze świata nauki, a także młodzi naukowcy z naszego kraju.

Tematyka wykładów, sesji referatowych oraz sesji plakatowych będzie się wpisywać w następujące bloki: biologia w medycynie i przemyśle; biologia molekularna; fizjologia i biotechnologia roślin; ekologia i ochrona środowiska.

W pierwszym dniu konferencji uczestnicy będą mogli wysłuchać m.in. wykładu dr hab. Macieja Bartosa z Uniwersytetu Łódzkiego pt. „Czy przędze pajęcze to biomateriał przyszłości?”, czy też wykładu mgr Moniki Rajtor z Uniwersytetu Śląskiego pt. „Badanie bioróżnorodności grzybów mikoryzy arbuskularnej w glebie skażonej węglowodorami jako wstęp do oceny ich potencjału we wspomaganiu fitoremediacji”.

W drugim dniu konferencji uczestnicy będą mogli m.in. wziąć udział w seminarium prowadzonym przez przedstawicieli firmy Accela dotyczącym analizy kinetycznej i obrazowania procesów komórkowych. Jeżeli ktoś jest zainteresowany blokiem tematycznym : Biologia w medycynie i przemyśle, to może posłuchać wykładu prof. dr hab. Łucji Łaniewskiej – Trokenheim z Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego pt. „Drobnoustroje … naszymi sprzymierzeńcami?”.

W trzecim dniu konferencji BioOpen wykład poprowadzi m.in. Mateusz Frąc z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. Będzie mówił o „Wpływie biowęgla na wzrost i plonowanie roślin  sadowniczych”, a także dr hab. inż. Joanna Leszczyńska z Politechniki Łódzkiej. Tytuł jej wykładu to „Związki biologicznie aktywne w roślinach”.

Oferta II Ogólnopolskiej Konferencji Doktorantów Nauk o Życiu BioOpen należy do bardzo bogatych. Szczegółowy program jest dostępny na stronie wydarzenia na Facebooku – Konferencja BioOpen.

Chcesz wiedzieć więcej?

+
Share this Story
  • BioOpen

    Konferencja BioOpen już w maju w Łodzi

    W dniach 12- 14 maja 2016 roku na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego odbędzie się II Ogólnopolska Konferencja Doktorantów ...
Zobacz inne podobne wpisy
Zobacz inne wpisy Dagmara Zmuda
Zobacz inne w kategorii Nauka w Polsce

Zobacz

„Przyroda-Las-Technologia” – IV Ogólnopolska Konferencja

W dniach od 16.02.17r. do 17.02.17r. w Poznaniu ...

Inline
Inline