O nas

Popularna Nauka to serwis, którego celem jest popularyzacja nauki i objaśnianie otaczającego nas świata. Naukę traktujemy bardzo szeroko i zdajemy  sobie sprawę, że trudno oddzielić ją dzisiaj od kultury popularnej, nowych technologii i mediów.

Dla nas nauka to przede wszystkim stawianie pytań i szukanie na nie mniej lub bardziej trafnych odpowiedzi. W takim rozumieniu jest ona potrzebna każdemu z nas, bo dziwienie się światem i szukanie odpowiedzi jest wpisane niejako w ludzki etos.

Uważamy, że przybliżanie odkryć naukowych i wyników badań jest obowiązkiem każdego prawdziwego naukowca. Richard Dawkins, wybitny badacz i popularyzator nauki, uważa ponadto, że:

Objaśnianie idei, które do tej pory ukazywały się w literaturze fachowej, jest trudną sztuką. […] Jeśli zajdzie się w nowatorstwie języka i metafory dostatecznie daleko, można odnaleźć nowy, nieznany dotąd punkt widzenia.

Naszym zadaniem jest w tym pomóc i zadbać o to, aby wartościowe i mądre treści dotarły do jak najszerszego grona odbiorców w możliwie przystępnej formie.

Co czyni ten serwis wyjątkowym?
  • Nie tworzymy treści przez bezrefleksyjne przepisywanie doniesień z zagranicznych serwisów (jak ma to niestety miejsce w znakomitej większości przypadków).
  • Wiemy, o czym piszemy i korzystamy ze wsparcia merytorycznego m.in. naukowców oraz redaktorów serwisu popularnonaukowego Mądre Książki.
  • Mamy kilkunastoletnie doświadczenie w popularyzacji nauki i pisaniu o niej.
  • Autorskie blogi prowadzone na naszych łamach to unikalne źródło wartościowej wiedzy.

 

Stawiamy sobie za cel  stworzenie najlepszego polskiego serwisu popularnonaukowego – możecie trzymać nas za słowo! 🙂

Redakcja

Leszek Szumlas, Kamil Kopij, Piotr Kołodziejczyk

Prosimy o wysłanie wiadomości na adres redakcja@popnauka.pl lub poprzez formularz kontaktowy

Współpracownicy

Dagmara Zmuda, Andrzej UrbańskiAgnieszka Ludwig-Gałęzowska

Wydawca

Popularna Nauka jest serwisem internetowym wydawanym przez Fundację Euklidesa.