Wydarzenia
EYE ON POLAND

Wystawa EYE ON POLAND w stolicy kinematografii indyjskiej

EYE ON POLAND to wystawa współczesnego projektowania graficznego z Polski, która została wysoko oceniona przez azjatycką publiczność i doczekała się kolejnej edycji. Od czerwca do lipca 2016 roku jest prezentowana w Mumbaju – stolicy indyjskiego stanu Maharasztra i stolicy kinematografii indyjskiej. Tutejsze wytwórnie produkują rocznie najwięcej filmów na świecie.

Kuratorami tej wystawy są Magdalena i Artur Frankowscy, projektanci działający w dziedzinie sztuki, typografii i grafiki użytkowej, założyciele studia graficznego Fontarte i niezależnego wydawnictwa Fontarte Editions. Wystawa EYE ON POLAND prezentuje najciekawsze graficzne projekty z ostatnich kilku lat. Można zobaczyć na niej m.in.: plakaty, książki, katalogi wystaw, okładki płyt CD i winylowych. Trzeba podkreślić, że większość z wystawianych prac powstała na zamówienie fundacji, instytucji kulturalnych, w tym muzeów i galerii sztuki.

Partnerami projektu są: Instytut Polski w New Delhi i Dr. Bhau Daji Lad Mumbai City Museum.

Więcej informacji o autorach wystawionych prac można znaleźć na stronie internetowej culture.pl.

Źródła

+
  • Wystawa EYE ON POLAND w Mumbaju, Culture.pl, Artykuł dostępny online na stronie internetowej: http://culture.pl/pl/wydarzenie/wystawa-eye-on-poland-w-mumbaju, dostęp: 09.06.2016r.
  • Strona internetowa POLONA/BLOG, Przegląd Cyfrowej Biblioteki Narodowej, http://blog.polona.pl/autorzy/mafrankowscy, dostęp: 09.06.2016r.

Chcesz wiedzieć więcej?

+
  • Dębowska A. S., Polski teatr, muzyka, sztuka i dizajn jadą do Chin. Tu najlepiej sprzedaje się moralność [ROZMOWA], wyborcza.pl/KULTURA, Artykuł dostępny online na stronie internetowej: http://wyborcza.pl/1,75410,19878658,polski-teatr-muzyka-sztuka-i-dizajn-jada-do-chin-tu-najlepiej.html?disableRedirects=true, opublikowano online: 07.04.2016r., dostęp: 09.06.2016r.
Share this Story
  • EYE ON POLAND

    Wystawa EYE ON POLAND w stolicy kinematografii indyjskiej

    EYE ON POLAND to wystawa współczesnego projektowania graficznego z Polski, która została wysoko oceniona przez azjatycką publiczność i doczekała się kolejnej ...
Zobacz inne podobne wpisy
Zobacz inne wpisy Dagmara Zmuda
Zobacz inne w kategorii Wydarzenia

Zobacz

„Przyroda-Las-Technologia” – IV Ogólnopolska Konferencja

W dniach od 16.02.17r. do 17.02.17r. w Poznaniu ...

Inline
Inline