Nauka w Polsce, Technologia, Wydarzenia

XI Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna

W dniach od 26 czerwca do 01 lipca 2016r. w Kościelisku odbędzie się XI Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna pt. „Postępy w Elektronice Stosowanej”. Organizatorem tego wydarzenia jest Oddział Warszawski PTETiS, Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej oraz Instytut Elektrotechniki.

Trzeba podkreślić, że ta konferencja jest jednym z nielicznych wydarzeń naukowych podkreślających użytkowy charakter elektrotechniki. Zakres tematyczny konferencji będzie obejmował szerokie spektrum zagadnień współczesnej elektrotechniki takich, jak: automatyka i sterowanie procesami; oddziaływanie pól elektromagnetycznych na środowisko; praktyczną realizację układów, podzespołów i ich zastosowań oraz badań; przetwarzanie i obróbkę sygnałów; metody oraz narzędzia modelowania i symulacji, a także nowe rozwiązania konstrukcyjne, technologiczne i metrologiczne z zakresu elektrotechniki.

Wszystkie pozytywnie zrecenzowane referaty zostaną opublikowane w bazie IEEE X-plore. Jest to baza zawierająca publikacje z dziedziny informatyki, elektrotechniki, elektroniki oraz nauk pokrewnych. Zapewnia dostęp do ponad dwóch milionów pełnotekstowych artykułów z czasopism i materiałów konferencyjnych. To zapewne będzie dla naukowców, projektantów i konstruktorów czynnik motywujący do dalszego działania. Trzeba podkreślić, że organizatorzy szczególnie kierują zaproszenie na tą konferencję do Młodych Pracowników Nauki i Techniki.

Jak widać, program XI Konferencji Naukowo-Technicznej jest bardzo urozmaicony. Miejmy nadzieję, że koleżeńska atmosfera w tych dniach będzie sprzyjała otwartej wymianie myśli i doświadczeń. Więcej informacji o tym wydarzeniu naukowym można przeczytać na stronie internetowej poświęconej Konferencji oraz w zakładce „Aktualności” na stronie Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej.

Źródła

+
  • Strona internetowa Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej, http://ptetis.ee.pw.edu.pl/main.html, dostęp: 02.05.2016r.
  • Strona internetowa XI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Technicznej pt. „Postępy w Elektronice Stosowanej”, http://ptetis.ee.pw.edu.pl/pes11/index.html, dostęp: 02.05.2016r.

Chcesz wiedzieć więcej?

+
  • Polska baza konferencji naukowych i branżowych, http://bazakonferencji.pl/, dostęp: 02.05.2016r.

 

Share this Story
  • XI Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna

    W dniach od 26 czerwca do 01 lipca 2016r. w Kościelisku odbędzie się XI Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna pt. „Postępy w Elektronice ...
Zobacz inne podobne wpisy
Zobacz inne wpisy Dagmara Zmuda
Zobacz inne w kategorii Nauka w Polsce

Zobacz

„Przyroda-Las-Technologia” – IV Ogólnopolska Konferencja

W dniach od 16.02.17r. do 17.02.17r. w Poznaniu ...

Inline
Inline